Czy jest możliwe zgubienie zbędnych kilogramów już w miesiąc? To wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i od planu, ale jak najbardziej jest to możliwe.

I nie trzeba w tym czasie codziennie trenować i wchodzić w dużą redukcję, ponieważ byłoby to zbyt dużym szokiem, dla organizmu, a po drugie mogłoby nas to zniechęcić do utrzymywania efektów lub dalszego trzymania się planu.

Na czym polega zdrowe odchudzanie?

Trzeba przede wszystkim zacząć od dobrego planu, w którym zawierać się będzie cel, np. ile chcemy zgubić kilogramów tygodniowo lub ile jesteśmy w stanie zredukować ilość spożywanych kalorii.

Aby zgubić już pierwsze kilogramy, musimy przejść na redukcję, ake nie możemy zrobić tego zbyt gwałtownie. Na sam początek wystarczy wprowadzić kilka nowych nawyków, np:

  • picie większej ilości wody
  • rezygnacja lub zredukowanie podjadania między posiłkami
  • dodanie większej ilości warzyw w posiłkach

W kolejnym tygodniu można już odjąć więcej kalorii, np. 100 dziennie, ale niech nie będzie to drastyczna ilość, ponieważ możemy zacząć gubić szybciej kilogramy, ale będzie to kosztowało nasz organizm dużo wysiłku, ale też pod względem psychologicznym może przynieść za sobą zmiany nastroju, stres, nerwowość. Jeśli już wprowadzimy pierwsze zmiany w diecie, możemy spodziewać się efektów nie tylko na wadze, ale i w lepszym samopoczuciu.

Po miesiącu jest możliwe zgubienie kilku kilogramów, a jak dodamy jeszcze do tego więcej ruchu, oczywiście na początek dostosowanego do naszych możliwości, będziemy widzieć też efekty w postaci lepiej wyrzeźbionego ciała. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim musi być to robione z głową, w trosce o nasze zdrowie.

źródło: https://chudniesz.pl/ – portal z poradami odchudzającymi