Dieta kopenhaska produkty stosuje niskokaloryczne oraz ubogowęglowodanowe, ale jednocześnie bogate w białko. Co ciekawe, symbolem tej diety jest plasterek szynki. Dietę tę wykorzystuje do pozbycia się nadprogramowych kilogramów. Warto zauważyć, że dieta ta trwa jedynie 13 dni, nie więcej.

Jakie są zasady diety kopenhaskiej?

Zasady każdej diety powinny być szczególnie mocno przestrzegane, a zwłaszcza wtedy, kiedy stosujemy takie rozwiązania, jak dieta kopenhaska. Jadłospis tej diety nie może być stosowany na co dzień jako forma zdrowego odżywiania z prostego względu – nie dostarcza dostateczną ilość odpowiednich składników odżywczych. Co ważne, specjaliści zaznaczają, że na dietę kopenhaską można się decydować tylko raz na 2 lata, ponieważ jej zasady są bardzo restrykcyjne oraz niedoborowe. Dieta kopenhaska – jadłospis ma zaplanowane jedynie od 600 do 800 kalorii na dzień, co stanowi liczbę o połowę mniejszą niż przeciętne zapotrzebowanie kaloryczne.

Dieta kopenhaska – lista produktów

Jeśli chodzi o takie rozwiązanie jak dieta kopenhaska, produkty dozwolone podczas jej trwania to zaledwie niewielka lista. Podczas tej diety nie wolno spożywać słodyczy, słodkich owoców, produktów zbożowych i gotowanych, a także ziemniaków. Należy za to jadać mięso i ryby, jajka oraz określone warzywa. Ponadto należy pić każdego dnia czarną kawę.

Dieta kopenhaska – przepisy na każdy dzień

Przez 13 dni przebywania na takiej diecie, jak dieta kopenhaska, przepisy niestety bywają niesamowicie monotonne. Podczas tej diety obowiązują bardzo surowe zasady, polegające na spożywaniu trzech posiłków dziennie, zawsze o stałych porach.

  • śniadanie – powinno stanowić kubek czarnej kawy z jedną kostką cukru. Takie śniadanie powinno być spożywane między 8 a 9 rano;
  • obiad – plaster szynki, duży befsztyk i świeży owoc między godziną 12 a 13;
  • kolacja – podobnie jak w przypadku obiadu szynka, befsztyk i owoc pomiędzy godziną 17 a 18.

Dieta kopenhaska obejmuje również spożywanie wody w ilości 2 litry na dzień. Natomiast nie powinno się stosować żadnych przypraw, ani też szkodliwych substancji, takich jak alkohol. Natomiast przepisy w jej przypadku powinny być uzupełnione suplementami diety.

Przeciwwskazania do diety kopenhaskiej

Dieta ta nie należy do dobrze zbilansowanych rozwiązań. Dla wielu osób jest „zakazana”. Przykładowo, dieta kopenhaska jest przeciwwskazana w przypadku osób, które mają jakiekolwiek problemy z układem pokarmowym, dotyczy to zarówno schorzeń, jak i chorób. Ta dieta nie dostarcza błonnika, składników mineralnych oraz węglowodanów w odpowiedniej ilości. Dlatego też z tego powodu w ciągu tych 13 dni należy spożywać również zalecane suplementy.

Efekty diety kopenhaskiej

Jak już wspomnieliśmy wyżej – dieta kopenhaska jest przeprowadzana po to, aby zrzucić nadmiar kilogramów. Może trwać tylko 13 dni, ale w tym czasie – zaledwie dwóch tygodni, nie wliczając jednego dnia – można stracić nawet po 10 kilogramów! Rekordziści tracili na tej dzieci aż 20 kilogramów. Takie gwałtowne spadki wynikają przede wszystkim z utratą wody. Należy więc pamiętać, że po tych 13 dniach następuje efekt jojo. Z tego powodu po zakończeniu diety, należy żywić się regularnie i zdrowo, należy unikać niezdrowych i alkoholu, aby nie przytyć z powrotem tych 20 kilogramów, a nieco mniej.

Dieta kopenhaska sklep

Nie bez znaczenia w przypadku takiego rozwiązania jak dieta kopenhaska sklep jest, z którego korzystamy. Produktu powinno się wybierać wyłącznie z ekologicznych sklepów ze zdrową żywnością. Przy tak niezwykle restrykcyjnym rozwiązaniu ważne jest to, aby spożywać artykuły najwyżej jakości, które dostarczą naszemu organizmowi istotnych składników.