Ubrania noszone do pracy muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim komfortowe i funkcjonalne. W przypadku osób zatrudnionych w szpitalach, przychodniach i gabinetach stomatologicznych ma to szczególne znaczenie. Odzież medyczna musi być wytrzymała, przewiewna i wykończona z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy element. Na szczęście oferta producentów zajmujących się szyciem ubrań dla medyków obfituje w przeróżne propozycje, różniące się nie tylko krojem czy fasonem, ale również kolorem. Dzięki tak szerokiemu wyborowi, każda osoba zatrudniona w tej branży będzie mogła znaleźć dla siebie ubranie skrojone na miarę własnych oczekiwań. Rodzi się tylko pytanie, jak przed zakupem trafnie określić jej jakość?

Jakie materiały używane są do produkcji?

Jednym z najważniejszych aspektów, na który warto zwracać uwagę podczas zakupu odzieży medycznej, jest rodzaj zastosowanego materiału. W większości przypadków jest to bawełna – tkanina naturalna, wygodna w noszeniu, a przy tym przyjemna dla ciała. Co więcej, doskonale sprawdza się latem, gdyż pochłania pot, a także zimą. Bawełniane ubrania nie powodują uczuleń, co najbardziej cieszy alergików i osoby o wrażliwej skórze. Często jednak bawełniana odzież medyczna jest wzbogacana dodatkiem innych materiałów. Wszystko ze względu na walory higieniczne. Domieszka poliestru czy spandexu sprawia, że ubrania wykazują się większą odpornością na wysoką temperaturą, likwidując tym samym większość bytujących na nich bakterii. To nie koniec. Obecność dodatkowych włókien sprawia, że odzież medyczna nie jest atrakcyjna dla moli i grzybów, co zwiększa nie tylko ich trwałość, ale również higieniczność.

Nowoczesne technologie

Co jeszcze charakteryzuje odzież medyczną? Mianowicie fakt, że wielokrotnie jest produkowana na podstawie najnowszych, innowacyjnych technologii, które zostały tak opracowane, aby uniemożliwić zagnieżdżanie się bakterii chorobotwórczych. W efekcie takie ubrania dla medyków nie tylko zwiększają poziom higieny i ochrony, ale również pozytywnie zaskakują zwiększoną wytrzymałością. Nie straszne im pranie w wysokich temperaturach czy z dodatkiem chlorowanych, silnych detergentów. Wielokrotnie nie wymagają również prasowania, gdyż zabezpieczają tkaninę przed gnieceniem.

Zamki, szwy i kieszenie, czyli zoom na detale

O jakości wybranej odzieży medycznej decyduje zarówno rodzaj wykorzystanego materiału, jak i sposób jej wykończenia. Duże znaczenie odgrywa fason podkreślający sylwetkę, jak i obecność praktycznych dodatków, takich jak: zamki i kieszenie. Warto również zwrócić uwagę na ułożenie szwów. Wszystko po to, aby zapewnić jak najwyższą wygodę i swobodę noszenia.