O tym, że organizm należy solidnie nawadniać, często słyszymy. Ma to znacznie dla naszego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Szacuje się, że dorosła osoba powinna wypijać około dwóch litrów wody na dobę. Wiele jednak osób ma problem z wyrobieniem nawyku regularnego picia wody. Jak się okazuje niewielka zmiana jej smaku może wzmożyć pragnienie i ułatwić przyzwyczajenie do jej spożywania. Świetnym dodatkiem jest cytryna! Wystarczy wkroić już plasterek cytryny do szklanki wody, by cieszyć się jej dobrym smakiem i dostarczyć sobie wielu wartości. Jakie w zasadzie zalety ma picie wody z cytryną? To z pewnością nie tylko walory smakowe. Trzeba jednak wyjaśnić, że woda z cytryną w wielu kwestiach wspomaga pewne procesy, anie je realizuje! Z pewnością warto uzupełniając codzienną dietę odpowiednią ilością wody z cytryną, by zauważyć pozytywne zmiany w organizmie.

7 zalet picia wody z cytryną

  1. Szklanka wody z cytryną wypita już z samego rana skutecznie pobudza! To sposbó na zdrowy i dobry początek dnia.
  2. Woda z dodatkiem cytryny bardzo dobrze nawadnia i ma więcej elektrolitów niż zwykła woda. A to nam pomoże lepiej wejść w dzień, mieć więcej energii i więcej czerpać z życia. O czerpaniu z życia i bycia bardziej świadomym więcej przeczytamy na portalu https://bardziej.pl/.
  3. Nasila wydzielanie żółci, dzięki czemu wspomaga trawienie.
  4. Spożywanie wody z cytryną wspomaga redukcję cellulitu – u osób które podjęły z nim walkę.
  5. Regularne picie wody z cytryną spowalnia prcesy starzenia się skóry.
  6. Daje poczucie sytości, dzięki czemu zahamowuje apetyt. Oznacza to, że może być dobrym wsparciem w procesie odchudzania.
  7. Zawiera flawonoidy chroniące przed rakiem.