Czy to w ogóle możliwe?

Tak, wystarczy wprowadzić kilka niedużych ale znaczących zmian w codziennym życiu i nawet się nie zorientujemy a waga spadnie w dół.

Zamień niezdrowe na zdrowe!

Przekąski. Zamiast ciasteczek, cukierków czy  chipsów warto postawić na świeże owoce lub ostatnio popularne owoce liofilizowane. Orzechy, choć je też trzeba spożywać w rozsądnych ilościach. Sklepy oferują teraz bardzo dużo batoników zbożowych z dobrym i zdrowym składem, są one doskonałą alternatywą by zaspokoić chęć na słodkie.

Warto także przyjrzeć się codziennym zakupom i tam gdzie to możliwe, produkty pełnotłuste zamienić na te z niższą lub nawet zerową zawartością tłuszczu.  Dobrze jest też białe pieczywo zastąpić pełnowartościowymi, zbożowymi produktami.

Zastąp smażenie pieczeniem

Nie zdajemy sobie nawet sprawy jak wiele przyjmujemy tłuszczów przez to że jemy smażone potrawy. Oczywiście nie wszystko da się upiec, czy ugotować na parze ale wtedy gdy to możliwe powinniśmy korzystać. Pieczenie mięs w rękawie  to świetne rozwiązanie, ograniczamy użycie tłuszczu a mięso jest soczyste i smaczne.

Zrezygnuj z alkoholu

Nie jest to zaskoczeniem ale zaskakujące są efekty! Choć wrażenie jest nieco złudne to bardzo szybko po odstawieniu alkoholu widzimy że brzuch staje się mniejszy. Nie są to realnie zgubione kilogramy, bo w pierwszej kolejności z organizmu schodzi woda, ale często różnice wiać gołym okiem co daje duża motywację do dalszego trzymania zdrowych nawyków.

Spożywaj więcej warzyw

Należy dodawać warzywa do niemal każdego posiłku. Do obiadu zjeść więcej surówki, do kanapek czy to w pracy, czy w domu dodajmy zawsze sałatę, pomidora, ogórka. Nie dość że dostarczymy w ten sposób niezbędnych witamin i minerałów, nasze potrawy będą wyglądać lepiej, to jeszcze uczucie sytości będzie trwało chwilę dłużej.

To zaledwie kilka bardzo prostych kroków, które pozwalają osiągnąć naprawdę widoczne i odczuwalne pozytywne efekty.

Więcej interesujących porad odchudzających znajdziesz w serwisie Keto.pl.