Maska do włosów z olejkiem kokosowym

W ostatnich latach olej kokosowy stał się bardzo popularnym składnikiem zarówno kulinarnym, jak i kosmetycznym. Maseczka do włosów z olejkiem kokosowym nawilża i odżywia suche i łamliwe włosy. Olej kokosowy jest w stanie wniknąć głęboko we włosy i wydaje się, że jest w stanie zmniejszyć utratę białka z włosów.

Składniki

1-2 łyżeczki oleju kokosowego

Metoda:

Olejek kokosowy nakłada się na wilgotne włosy. Możesz je zwilżyć za pomocą butelki z rozpylaczem.

Olej kokosowy w temperaturze pokojowej ma stałą konsystencję. Przed użyciem należy go podgrzać i upłynnić. Uważaj, aby nie podgrzać go zbyt mocno. Nałóż go na całe włosy.

Dodatkowa wskazówka: zakryj włosy czepkiem, a następnie owiń je ciepłym ręcznikiem wyjętym bezpośrednio z suszarki lub połóż na kilka minut na kaloryferze; ciepło pomaga olejowi głęboko wnikać. Pod koniec czasu ekspozycji umyj włosy szamponem i odżywką. Ostatnie płukanie wykonujemy zimną wodą, aby nadać włosom połysk.

Taką maskę można wykonać 1-2 razy w tygodniu w przypadku bardzo suchych i łamliwych włosów.

Zacznij od niewielkiej ilości oleju kokosowego, rozprowadzając go na całej długości i na końcach; jeśli masz cienkie włosy, nie nakładaj go na skórę głowy. Można taką maskę trzymać na głowie przez kilka godzin lub całą noc w celu intensywnej kuracji.

 

Maska do włosów z siemienia lnianego

Żelową maskę z siemienia lnianego nakłada się na suche włosy przed myciem szamponem i pozostawia na co najmniej trzydzieści minut. Działa odżywczo i rewitalizująco, szczególnie nadaje się do włosów suchych i łamliwych. Żel z siemienia lnianego można zrobić w domu.

 

O czym należy pamiętać

Tworząc maskę do włosów należy pamiętać o trzech rzeczach. To samo lekarstwo może być satysfakcjonujące lub rozczarowujące w zależności od rodzaju włosów (nawet na włosach z tym samym problemem). Ilości każdego składnika w przepisie są orientacyjne. Różnią się w zależności od rodzaju włosów i długości strzyżenia, dlatego konieczne jest eksperymentowanie, zaczynając od małych ilości. Nawet naturalne składniki mogą wywoływać niepożądane skutki, takie jak alergie i podrażnienia, dlatego należy zawsze stosować je ostrożnie.